Kariéra

Nabízené pracovní pozice (dne 1.9.2017) :

Tester

Hledáme software testera pro práci na vývoji informačních systémů v oboru knihoven a paměťových institucí.

Kvalifikační předpoklady:

- VŠ vzdělání
- znalost metodik testování a tvorby dokumentace,
- znalost programování a práce s databázemi,
- znalost webových technologií, HTTP, XML, Javascript, WS, REST.

Výhodou je znalost:
- některého z nástrojů pro automatizované testování,
- verzovacích systémů (SVN, Git),
- nástrojů pro bug reporting,
- platformy Intersystems Caché,
- problematiky metadatových schémat.

Další požadavky:

- aktivní přístup k řešení problémů,
- schopnost analytického myšlení,
- zájem o nové technologie a další vzdělávání,
- spolehlivost, důkladnost, samostatnost při řešení úkolů,
- schopnost a ochota práce v týmu,
- schopnost plně rozumět technické angličtině.

Správce IT

Hledáme technika, správce IT infrastruktury a hostingových serverů, virtualizovaných v prostředí VMWare.

- znalost síťových služeb (TCP/IP, WAN, LAN, VPN apod.),
- znalost operačních systémů a serverových technologií Microsoft a Linux,
- znalost virtualizačního prostředí VMWare, schopnost základního servisu HW, instalace OS a SW aplikací, navrhování řešení.

- monitorovacího sw PRTG.

- spolehlivost, důkladnost, samostatnost,
- schopnost plně rozumět psané technické angličtině,
- schopnost komunikace s dodavateli i zákazníky při řešení problémů,
- ŘP "B".

Pracovní náplň:

- správa sítě, firewallu, vzdálených přístupů,
- správa komunikační infrastruktury (telefony, internetová konektivita, přístupové + docházkové terminály),
- správa virtuálních serverů v prostředí VMWare,
- provozní údržba hostingových serverů + cosmo2 (zálohy, kontroly logů, updaty, řešení problémů),
- správa SVN (Subversion + TortoiseSVN), Git/Github, Mediawiki, MySQL,
- podpora zákaznických serverů, řešení problémů, konzultace,
- PRTG monitoring a reakce na chybové stavy,
- základní instalace a reinstalace služeb ARL na nových (zákaznických) serverech
       OS Windows (Server 2003-2012), Linux (CentOS 5-7, RedHat 5-7, +SELinux)
       Intersystems Caché, Ensemble, Apache, Tomcat, SOLR, Perl, ODBC/JDBC, Cygwin,
- správa db Caché (instalace, konfigurace, optimalizace, shadowing/mirroring, upgrady),
- správa virtuálních desktopů pro školení (VirtualBox),
- definování, aplikování a kontrola dodržování bezpečnostní politiky,
- nastavení přístupových oprávnění, mailových a dalších interních účtů při personálních změnách,
- automatizování rutinních činností (skripty, plánované úlohy),
- dokumentace pracovních postupů do interní wiki,
- nákupy a servis HW + spotřebního materiálu,
- pořízení, instalace a reinstalace SW,
- evidence HW a SW,
- správa licencí, certifikátů, registrovaných domén,
- zajišťování audiovizuální techniky (dataprojektor, kamera, zpracování videa),
- plánování dalšího rozvoje (nové trendy, technologie).

Pozn.: nutno počítat s občasnou prací večer nebo přes víkend

Nabízíme:

  • práci v přátelském kolektivu a příjemném prostředí, v stabilní renomované společnosti
  • odborný růst a doplňování znalostí jak v oboru IKT, tak v oblasti zpracování a zpřístupňování informací
  • účast na odborných akcích - semináře, konference, workshopy, ...
  • možnost dohody práce z domu, či flexibilní pracovní doby
  • zabezpečení ubytování v průběhu zaškolení a zapracování

Místo pracoviště - Hodonín, Veselí nad Mor.

Kontakt:
Mgr. Jana Šubová (subova@cosmotron.cz), +420 724 242 250, +421 911 406 295
Ing. Libor Piškula (piskula@cosmotron.cz), +420 603 156 638

Partneri

Bibliotheca RFIDInterSystems ČRIvarEmtestEBSCOCitace.com
ISO 9001 Cert quality